You are here

Sisukord

Sisukord

Rubriik : 

SELLES NUMBRIS

  • Rainis Venta, Ervin Valk, Mart Loog. Sünteetiline bioloogia juhib inimkonna järgmisesse arenguetappi

Sünteetilise bioloogia suurim võlu teadlaste jaoks peitub ilmselt võimaluste lõpmatuses. Sarnaselt astronoomiale, kus inimesi on võlunud Universumi mitmekesisus ja kujutlus lõpmatusest, on võluv eluslooduse mitmekesisus. Rakk on nagu galaktika, mis talitleb eluslooduse Universumis.

Sisukord

Rubriik : 

SELLES NUMBRIS

  • Kalju Eerme. Kirgede torm kliima ümber. Igas vaidluses ei selgu tõde

Edukaks toimetuleks peaksime üsna täpselt teadma, milline kliima meid mitme aastakümne või aastasaja pärast ees ootab. Kui pilt jääb jätkuvalt häguseks, siis võivad tehtud kulutused tühja minna. Kas meil on põhjust sellist selgust loota?

Sisukord

Rubriik : 

SELLES NUMBRIS

  • Ele-Liis Kreek, Andres Salumets. Seemnerakk. Väike, aga tubli

Kuigi lapsekandmine ja sünnitamine on naise pärusmaa, ei oleks mehe abita võimalik uut elu luua. Tulevikus nähakse võimalust aidata viljatuid paare ka tehnoloogiaga, mille abil saab seemnerakke toota tüvirakkudest. Teadlased usuvad, et juba lähima aastakümne jooksul on võimalik erinevatest keharakkudest luua tüvirakke, et need seejärel seemnerakkudeks diferentseerida.

Sisukord

Rubriik : 

SELLES NUMBRIS

  • Peeter Lorents. Vaenlane valguskaablis ehk mida arvata küberkaitsest

Kübervahendid võivad muuta ka tühiselt väikesed inimrühmad (ja isegi üksikisikud) väga võimekaks, kui on tarvis midagi purustada, mittetoimivaks muuta või oma tahte kohaselt toimetama panna. See vastandub selgesti senisele olukorrale, kus oma tahtmisest tulenevate suurte tegude tegemiseks oli vaja palju inimesi, kes seda tahet (kuulekalt) oma tegudega tunnustasid.

Nobeli auhinnad

Pages

Subscribe to RSS - Sisukord
Ilmume ka e-ajakirjana: