You are here

Horisont kutsub Robotexile

Robotex 2013 toimub 16. kuni 17. novembril TTÜ Spordihoones.

Robotex on Eesti suurim robotivõistlus, mis toimub Tallinna Tehnikaülikooli koordineerimisel ning koostöös Tartu Ülikooli ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga. Üritus leiab aset kolmeteistkümnendat korda. Läbi aegade on võisteldud erinevatel aladel: joonejärgimises, labürindi läbimises, võrkpallis, köieronimises, toa koristamises, jalgpallis ja teistes ülesannetes. Võistlusel on olnud osalejaid mitmetest gümnaasiumidest ja ülikoolidest, ettevõtetest ning välismaalt.

Kahepäevasel üritusel toimuvad rahvusvahelised robotivõistlused tuntud võistlusaladel. Üritus korraldatakse kümne erineva robotivõistluse lõikes, mille juurde tuuakse Tehnoloogianäitus ning loovad konkursid. Samuti toimuvad erinevad autasustamised ning külastajad saavad osa võtta töötubadest. TTÜ Spordihoones aset leidvast projektist peaks eelduste kohaselt osa võtma üle 600 robotiehitaja ning üle 7000 pealtvaataja. Sellel aastal peetakse Robotexi raames ka ametlik All Japan Robot Sumo eelturniir. Kolm esimest 3 kg sumo võistlusklassis saavad kutse AJRS 2013 finaalturniirile Tokyos.

Üritusel on avatud ka mitmesugused töötoad, mis on seotud robootika, disaini, ettevõtluse ja muu huvitavaga. Robotexi raames toimuvad ka joonistus-, digitaaljoonistus-, foto- ja videokonkursid. Samuti oodatakse hakkajamaid osa võtma kohapeal toimuvatest põnevatest ning õpetlikest töötubadest.

Robotex 2013 üritusel osalemise tingimused ning lisateave konkursside ja võistluste reeglite kohta on üleval Robotexi Facebookis ning ametlikul kodulehel www.robotex.ee.

 

Uudiste märksõnad: 
Ilmume ka e-ajakirjana: