You are here

Tudengisatelliidi projekt edeneb

Reedel, 17. aprillil tutvustab Eesti Tudengisatelliidi meeskond Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses satelliidi EstCube-1 missiooni, millega testitakse maailmas esmakordset elektrilise päikesepurje põhikomponente.

Eesti Tudengisatelliidi programmis osalevad Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ning Eesti Lennuakadeemia tudengid. EstCube-1 missiooni väljatöötamisel teeb Eesti Tudengisatelliidi meeskond koostööd Soome Meteoroloogiainstituudi ning mitmete teiste Euroopa partneritega.

Elektriline päikesepuri leiutati Soome Meteoroloogiainstituudis 2006. aastal ning see võimaldab kiiret ja odavat planeetidevahelist transporti Päikesesüsteemis. EstCube-1 missiooni eesmärgiks on katsetada elektrilise päikesepurje tehnoloogiat avakosmoses. Elektrilise päikesepurje kontseptsiooni tutvustab reedel selle leiutaja Pekka Janhunen.

Lisaks Eesti Tudengisatelliidi meeskonnale ning Soome Meteoroloogiainstituudi esindajatele osalevad pressikonverentsil ka Soome Teaduste Akadeemia peasekretär Matti Saarnisto, astrofüüsik Ene Ergma ning Eesti Tudengisatellidi meeskonna koostööpartnerite esindajad. 

Allikas: Tartu Ülikool

LOE VEEL: Eesti üliõpilased hakkavad ehitama satelliiti

 

Uudise postitas Horisondi teadusblogisse Horisondi toimetus.

Uudiste märksõnad: 
Ilmume ka e-ajakirjana: