Nr. 6/2006


  UUDISED
2005.04.21 - Globaalse kliimamuutuse teemadel
Briti Nõukogu ja tunnustatud online poliitikaajakiri openDemocracy.net avavad täna, 21. aprillil kell 20.30 globaalse kliimamuutuse teemalise arutelu, mis on üks osa Briti Nõukogu üritustesarjast “ZeroCarbonCity”

Briti valitsuse hinnangul on kliimamuutus üks tõsisemaid ohte inimkonnale. Briti peaminister Tony Blairi ettepanekul on juulis Shotimaal toimuva G8 tippkohtumise päevakavas see teema olulisel kohal. Samuti saab see olema prioriteetne valdkond Suurbritannia eelseisva eesistumise ajal Euroopa Liidus.

openDemocracy poliitikafoorum toob teieni esimese tõeliselt ülemaailmse online arutelu kliimamuutusest. Debatt läheneb teemale mitme nurga alt: teaduse, poliitika, kunsti ja kultuuri kaudu. Lisaks pööratakse tähelepanu sellele, mida saavad linnad ise ette võtta. Veebi vahendusel kohtuvad juhtivad teadlased, kirjanikud, poliitikud, ärimehed ja aktivistid üle maailma, et arutleda ja vaielda kliimamuutuse teemadel. Kokkuvõtet kõlama jäänud ideedest esitletakse juulikuisel G8 tippkohtumisel.
Debatt on avatud 21. aprillist 10. juunini.
Teil on võimalus seda huvitavat arutelu jälgida ning sõna sekka öelda, aadressil: http://www.opendemocracy.net/climate_change


Ingrid Veinmann, British Council Estonia
Tagasi


Ajakiri Horisont läbi aegade. PDF formaadis fail ~4 MB