Nr. 6/2006


  UUDISED
2004.05.19 - Nüüdsest on eesti rahval oma Universumi-triloogia
Sel nädalal tuleb Tallinna Raamatutrükikojast välja neljavärvitrükis kõvakaaneline ja rohkete originaalfotodega illustreeritud kogumik “Maa Universumis” (328 lk). See on kolmas osa eestikeelsest aimekirjanduse triloogiast, mille esimesed raamatud ilmusid nimetuste all “Universum” (1997, väljaandja Horisont) ja “Universumi mikromaailm” (2003, OÜ Reves Grupp). Need Universumi-sarja koguteosed vaatlevad meid ümbritsevat maailma mitmel erineval tunnetustasandil.

Kui avate “Maa Universumis” kaane, siis kogete, et siin käsitletakse geoloogia kõige põnevamaid küsimusi: Maa teket, mandrite rännet, maavärinaid, vulkaanipurskeid, jääaegu, meteoriite ja nende plahvatusjälgi, elu teket, hiidsisalikke, inimese tulekut Maale… Raamatu on kirjutanud Tallinna Tehnikaülikooli Geoloogia Instituudi ja Tartu Ülikooli geoloogia instituudi teadlased, kellele sekundeerivad eesti soost teadlastest kirjamehed Moskvast, Stockholmist ja Tõraverest. Kogumiku on koostanud geoloogiadoktor Heldur Nestor, akadeemik Anto Raukas ja ajakirja Horisont teadustoimetaja Rein Veskimäe. Kirjastaja OÜ Reves Grupp.

Nüüdsest on Eestil emakeelne, oma teadlaste kirjutatud Universumi-triloogia, millist ei ole arvatavasti ühelgi rahval.


Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium soovitab kõnealust raamatut kasutada koolides loodusloo ja maateaduse tundides lisaõppematerjalina, kuna seniajani pole säärast geoloogia-alast temaatikat emakeelses õppekirjanduses nii ulatuslikult käsitletud.

Kogumiku väljaandmisel pani oma õla alla Eesti Teadusfond (eesotsas eelmise nõukogu esimehe akad Ene Ergmaga), kelle toetusrahade eest saavad Eesti gümnaasiumid ja keskkoolid selle raamatu tasuta.

Samuti on omapoolse toetuse andnud Tallinna Tehnikaülikool (rektor professor Andres Keevallik) ja Tallinna Tehnikaülikooli Geoloogia Instituut (direktor Alvar Soesoo).

Raamatut esitletakse 20. mail kell 15.00 Eesti Teaduste Akadeemia saalis Tallinn, Kohtu tn 6.

Tagasi


Ajakiri Horisont läbi aegade. PDF formaadis fail ~4 MB