Nr. 6/2006


  UUDISED
2004.03.30 - Seest suurem Eesti
Ajakirja Horisont aastapreemia võitis lugu “Ajalooprotsessi pinnavirvendused ehk lahtirakendumine Venemaast”

Loodusajakirjade kirjastus Loodusajakiri MTÜ määras tänavu teist korda Eesti looduse ja teaduse parimatele tutvustajatele oma aastapreemiad “Seest suurem Eesti”. Selle aasta laureaadid on järgmised.

Vikerraadio – kõige teadussõbralikuma meediaväljaande auhinna otsuse eest loobuda igapäevastest horoskoopide ettelugemisest oma hommikuprogrammis “Vikerhommik”.

Astronoom ja filosoof Enn Kasak – aasta üllataja preemia populaarteadusliku raamatu “Iidne täheteadus” eest, milles on selgelt ja värvikalt esitatud astronoomia ja astroloogia ajalugu ning nende distsipliinide lahknemine läbi Sumerite, babüloonlaste ja teiste iidsete rahvaste kuni eestlasteni välja.

Astronoom Mihkel Jõeveer – ajakirjas Horisont avaldatud Marsi-teemaliste artiklite sarja eest, kus ennetati USA uusimate kosmosesaadikute tulemusi.

Geoloog Kaarel Orviku – ajakirjas Eesti Loodus 12/2003 avaldatud randade kujunemise artikli eest, kus lahendati nii mõnigi süvasadama ja madalsadama mõistatus.

Helilooja Urmas Sisask ja literaat Anne Kahro – ajakirjas Loodus 3/2003 avaldatud astroloogiat lahkava artikli eest, kus tuletati meelde, et tegelikult ennustab astroloogia minevikku.

Metsaasjatundjad Märt Riistop ja Rainer Kuuba – Eesti Metsas 1/2003 avaldatud omavahelise metsapoleemika eest, kus püüti lahendada mõistatus, kuidas puude tagant ikka metsa näha.

Fotograaf Malev Toom – aasta fotoauhind ajakirjas Eesti Loodus avaldatud fotode ja eriti esikaanefotode eest

Helen Alumäe – oma ajakirjaniku auhind Eesti Looduse Setumaa erinumbri eest (EL nr 7-8/2003), mis on pälvinud nõnda suurt tähelepanu, et tuleb trükkida lisa.

Kärt Jänes-Kapp – oma ajakirjaniku auhind intervjuu eest ajaloolase Jaak Valgega Horisondis 1/2004. Intervjuu käsitles Valge raamatut “Lahtirakendamine”, mis räägib Eesti majanduslikust iseseisvumisest 1920. aastate alguses ja muu hulgas ka kommunistliku Vene kulla liikumisest läbi Eesti. Hiljem sai Jaak Valge selle raamatu eest Eesti ajalooraamatu aastaauhinna.

Aastaauhinnad määrati teist korda ja selleks on sedapuhku loodusfotograaf Ingmar Muusikuse Eesti Looduse loomafotovõistlusel preemia saanud foto õhus kaklevatest valgetest toonekurgedest.

Loodusajakiri

Tagasi


Ajakiri Horisont läbi aegade. PDF formaadis fail ~4 MB