Nr. 6/2006


  UUDISED
2006.03.17 - "Seest suurem Eesti " jagati välja kolmandat korda

Traditsiooniliselt on looduse ja teaduse aastaraamatu “Lehed ja Tähed” esitlemine olnud ühendatud MTÜ Loodusajakiri aastapreemiate “Seest suurem Eesti” väljaandmisega.

Horisondi 2005. aasta autori aastapreemia läks füüsika-alaste kirjutiste ja intervjuude ning Horisondi teadusreisi võõrustamise eest rahvusvahelisel füüsika aastal Tartu Ülikooli Füüsika Instituudile.

Preemia võttis 16. märtsil Eesti Kirjanike Liidu musta laega saalis vastu TÜ FI direktor Ergo Nõmmiste. 2005. aastal olid TÜ FI füüsikutest Horisondi autorid veel Marco Kirm, Arvi Freiberg, Arvo Kikas, Jakob Kübarsepp, Ants Lõhmus, Madis Kiisk, Vambola Kisand, Vladimir Babin, Ilmar Kink, Tanel Käämbre ja Enn Realo. Füüsika aasta kajastamise idee üks autoreid oli Piret Kuusk.


Ajakirja Eesti Loodus aasta autoriks valiti Mari Jüssi, ajakiri Eesti Mets valis aasta parimaks kirjutajaks Asko Lõhmuse ja ajakiri Loodus avaldas tänu Aare Baumerile. MTÜ ajakirjanikest valiti preemia vääriliseks Rein Veskimäe ajakirjas Horisont ning Juhani Püttsepp ja loodusepildistaja Ingmar Muusikus ajakirjast Loodus.


2005. aasta tähelepanuväärseim teoga looduse ja teaduse populariseerimise alal sai hakkama Tiit Kändler, kes käivitas uudse võrguväljaande teadus.ee.


Loodusajakiri


Tagasi


Ajakiri Horisont läbi aegade. PDF formaadis fail ~4 MB