Nr. 6/2006


  UUDISED
2006.01.16 - Lõppes ERM-i uue hoone arhitektuurivõistlus
16. jaanuaril selgusid zhürii avalikul istungil Eesti Rahva Muuseumi uue hoone rahvusvahelise arhitektuurivõistluse võidutööd ja nende autorid.

Parimaks tunnistati võistlustöö märgusõnaga „Memory Field”, mille autoriteks on Pariisis ja Londonis elavad Itaalia päritolu arhitekt Dan Dorell, Liibanoni päritolu Lina Ghotmeh ja Jaapani päritolu Tsuyoshi Tane.

Teise preemia vääriliseks tuli võistlustöö märgusõnaga „Gems” , autoriteks on arhitektid Juho Grönholm, Antti Nousjoki, Janne Teräsvirta ja Samuli Woolston arhitektuuribüroost ALA Architects Ltd. Helsingist

Kolmanda preemia saavutas võistlustöö märgusõnaga “Estonia is on the verge of a new millenium”, mille autoriteks on arhitekt Alfred Bramberger, arhitekt Thomas Pucher, Heidrun Steinhauser, Martin Mathy ja Christa Pucher.


Ostupreemiad läksid võistlustöödele märksõnadega:

“Lightfield”, autoriks on Gianni Botsford Architects Ltd. Londonist.

“Crochet”, mille autoriteks on arhitektid Ott Kadarik, Villem Tomiste, Mihkel Tüür, Krista Saluveer ja Urmas Oja on OÜ Arhitektuuribüroo Kosmost.

“lake whisper”, autoriteks on arhitektid Manuel Bieler, Marco de Francesco, Antoine Robert-Grandpierre ja Laurent Saurer.

“kivi kive sisu”, mille autorid on arhitektid Kimmo Friman, Esa Laaksonen ja Marko Pulli Helsingist


Eelmise aasta juunis välja kuulutatud Eesti Rahva Muuseumi uue hoone rahvusvahelise arhitektuurivõistluse korraldajad on Eesti Rahva Muuseum, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Arhitektide Liit.

Arhitektuurivõistluse korraldamise eesmärk oli leida Eesti Rahva Muuseumi uue hoonekompleksi parim arhitektuurne ning territooriumi planeeringuline lahendus.

Võistlustööde esitamise tähtajaks 14. novembriks, laekus Eesti Arhitektide Liitu 108 võistlustööd.

Eesti Rahva Muuseum loodab, et muuseum valmib 2009. aastaks, muuseumi asutamise sajandaks juubeliks.

Arhitektuurivõistluse korraldamist rahastas Eesti Kultuurkapital.


Võistlustööde näitus avatakse 18. jaanuaril kell 11.00 Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas, Tartus (J. Kuperjanovi 9).

Näitus jääb avatuks kuni 26. veebruarini 2006.Tagasi


Ajakiri Horisont läbi aegade. PDF formaadis fail ~4 MB